Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Plazma argonowa

W naszej klinice oferujemy nowoczesne i skuteczne zabiegi redukujące wiotkość skóry i tkanki podskórnej przy użyciu plazmy argonowej. To innowacyjna technologia, która cieszy się niezwykłym uznaniem w świecie chirurgii plastycznej i estetycznej.

Czym jest plazma argonowa?

Plazma to czwarty stan skupienia materii, obok ciała stałego, cieczy i gazu. Plazma argonowa powstaje w wyniku jonizacji gazu argonu pod wpływem vsokiej energii. Dzięki temu wytwarza się pole elektryczne, które ma zdolność oddziaływania na tkanki człowieka, w tym skórę i tkankę podskórną.

Działanie plazmy argonowej na tkanki człowieka:

Pod wpływem plazmy włókna kolagenowe w skórze i tkance podskórnej ulegają skurczowi, co prowadzi do wzrostu 'etnapięcia i zagęszczenia. Jednocześnie stymulowana jest produkcja nowego kolagenu, co przyczynia się do trwałego efektu odmłodzenia.

Przebieg zabiegu:

Dokładne oczyszczenie obszaru poddawanego terapii.
Za pomocą specjalnej końcówki emitującej plazmę, lekarz przemieszcza się pod powierzchnią skóry - w tkance podskórnej tłuszczowej, powodując mikrouszkodzenia.
Mikrouszkodzenia powodują trwałe obkurczenie tkanek oraz stymulują procesy regeneracyjne, co prowadzi do ich zagęszczenia i wzrostu napięcia.
Zabieg trwa zazwyczaj od 30 minut do godziny.

Wskazania do zabiegu:

Wiotkość skóry i powłok ciała (pierwotna)
Zmarszczki i bruzdy.
Wiotkość powłok powstała po innych zabiegach, np. liposukcji

Zalety zabiegu z wykorzystaniem plazmy argonowej:

Niska inwazyjność i wysokie bezpieczeństwo.
Krótki czas rekonwalescencji.
Długotrwałe i naturalne efekty.
Możliwość połączenia z innymi zabiegami estetycznymi.

Rekonwalescencja po zabiegu:

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Pełna regeneracja skóry i uzyskanie ostatecznego efektu wymaga zazwyczaj od 4 do 12 tygodni. W tym czasie zaleca się unikanie bezpośredniego nasłonecznienia oraz stosowanie kremów z filtrem UV.