Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna to dział medycyny, zwany również chirurgią kosmetyczna lub chirurgią estetyczną zajmujący się korektą defektów wrodzonych oraz nabytych. Dotyczy to wad zarówno rzeczywistych, jak i subiektywnie ocenianych przez pacjenta. Zabiegi i operacje chirurgii estetycznej dzielą się na rekonstrukcyjne i plastyczne. Chirurgia plastyczna rozwinęła się na tyle, że oferuje bardzo duży zakres zabiegów i operacji estetycznych, których celem jest podniesienie jakości życia i dobrego samopoczucia pacjentów.

Chirurgia rekonstrukcyjna jest pomocna w przypadku urazów skóry po oparzeniach, podczas leczenia blizn i otwartych ubytków tkanek oraz różnego typu wad wrodzonych, takich choćby jak rozszczepienie wargi czy bielactwo. Chirurgia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu pacjenta i zalicz się do niej lifting skóry, odsysanie tłuszczu, powiększanie lub pomniejszanie piersi, oraz plastykę różnych części ciała, takich jak nos, czy uszu.

Jakie zabiegi oferujemy naszym pacjentom?

Centrum Medyczne Suliga zaprasza pacjentów na konsultacje i zabiegi operacyjne chirurgii rekonstrukcyjnej i estetycznej. Zabiegi w je dziedzinie od wieków budzą u pacjentów wiele emocji, a także obaw. Nowoczesna chirurgia plastyczna daje możliwości uzyskania oczekiwanej zmiany wyglądu w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Właściwa kwalifikacja i odpowiednio dobrany zabieg operacyjny powinny przynieść spodziewany efekt korekcji chirurgicznej. Przed przystąpieniem do każdej operacji rozważamy jej zasadność i oceniamy możliwości powikłań.

Zajmujemy się operacjami powiększania piersi lub ich zmniejszania. Wykonujemy plastykę wielu części ciała. Możemy zaproponować korekcję odstających małżowin usznych lub plastykę nosa zewnętrznego. Wykonujemy także plastykę powiek i brwi oraz wiele innych zabiegów, po których pacjenci poczują się bardziej komfortowa.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą zabiegów operacyjnych chirurgii plastycznej w Centrum Medycznym Suliga.

Najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej