Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Dermabrazja

Dermabrazja - mechaniczne złuszczanie naskórka i skóry. Dermabrazja mechaniczna jest metodą polegającą na mechanicznym ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry za pomocą odpowiedniego urządzenia. Jest to głęboki peeling skóry. 

Metodę stosujemy w celu:

  • poprawy wyglądu
  • spłycenia zmarszczek
  • korekcji blizn po trądziku i ospie
  • wygładzeniu skóry

Na obszarze poddanym dermabrazji dochodzi do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub w rozległych zabiegach znieczuleniu ogólnym. W okresie 6miesięcy po zabiegu zaleca się unikania długiej ekspozycji na słońce w celu uniknięcia przebarwień i chronienie poddanych zabiegowi miejsc kremem z wysokim filtrem.

Informacje przed zabiegiem

  1. Nie zażywaj aspiryny , ibuprofenu i leków je zawierających przez okres dwóch tygodni przed zabiegiem. O ile to konieczne możesz pobierać zastępczo inne leki.
  2. Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne i ew. konsultacje tj. internistyczną lub anestezjologiczna oraz każdą inną o ile to jest niezbędne do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu.
  3. Należy powiadomić lekarza o wszelkich objawach przeziębienia, infekcji lub zmian skórnych o ile pojawiły się w ciągu trzech tygodni przed zabiegiem.
  4. Przed zabiegiem należy umyć twarz używając łagodnego mydła, nie należy kremować twarzy po jej umyciu.
  5. W dniu zabiegu nie stosować makijażu.
  6. O ile zabieg będzie w znieczuleniu ogólnym nie należy spożywać posiłków i pić płynów w ciągu 6ciu godzin przed zabiegiem.
  7. Jeśli zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym, wskazane jest przybycie na zabieg z osobą towarzyszącą, która będzie mu towarzyszyć po wyjściu z naszego ośrodka.
  8. Po znieczuleniu ogólnym odpowiednia osoba-wykwalifikowana pielęgniarka oraz lekarz dyżurny opiekują się pacjentem przez pierwszą i ew. następne dni po zabiegu.
  9. Wskazane jest aby pacjentka nie miała menstruacji w dniu zabiegu.
  10. Wskazane jest założenie luźnego ubrania, łatwego do zdejmowania i zakładania najlepiej rozpinanego z przodu.
  11. Nie zakładaj biżuterii w dniu zabiegu, ponieważ będzie musiała być zdjęta przed zabiegiem i może być zgubiona w gabinecie.
  12. Koszty zabiegu reguluje się w dniu zabiegu. O ile decyzja na zabieg jest podjęta w trakcie konsultacji wstępnej, wskazane jest wpłacenie zaliczki a konto zbiegu w wysokości 10% kosztów zabiegu.
  13. Zalecenia dotyczące przygotowania do zabiegu, wykonania badań dodatkowych, informacje  oraz odpowiedzi na nurtujące Cię szczegółowe dodatkowe  pytania otrzymasz podczas trakcie konsultacji.

Po zabiegu

  1. Leki należy pobierać zgodnie z zaleceniem, nie zażywać aspiryny w żadnej postaci przez dwa tygodnie po zabiegu.
  2. Możesz spodziewać:
    - niewielkiego ucisku opatrunku w okolicy operowanej , jeśli będzie to konieczne będzie to skorygowane przez lekarza operującego
    - niewielkiego stopnia dolegliwości bólowych, które będą zniesione poprzez leki zalecone poprzez lekarza operującego
    - obrzęku i ew. zasinienia okolic operowanych, które mogą być najbardziej nasilone na drugi i trzeci dzień po zabiegu
  3. Podczas pierwszego tygodnia po zabiegu:
    - unikaj czynności wymagających znacznego wysiłku
    - chroń okolice operowane przed urazami
    - leki pobieraj zgodnie z zaleceniami
    - opatrunki wykonuj zgodnie ze wskazówkami lekarza operującego
    - włosy możesz umyć na trzeci dzień po zabiegu, pod warunkiem, że ktoś Ci w tym pomoże, nie pochylaj głowy do przody, trzymaj głowę uniesioną i lekko odchyloną ku tyłowi, do mycia należy używać cieplej wody i szamponu, do suszenia z powietrzem o temperaturze pokojowej
  4. Unikaj uprawiania sportu i zwiększonej aktywności fizycznej przez 4 tygodnie
  5. Aby nie przedłużać występowania obrzęku unikaj długiej ekspozycji słonecznej i cieplnej przez pierwsze 3 tygodnie po zabiegu
  6. Termin wizyt kontrolnych wyznaczy lekarz operujący po wypisie , pielęgnuj okolice operowane zgodnie z zaleceniami