Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Chirurgia ogólna

Przeprowadzamy operacje żylaków kończyn dolnych, które nie tylko bywają nieestetyczne, przez co stanowią dyskomfort w codziennym życiu, ale mogą być także poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Mogą powodować zastój oraz cofanie się krwi, co może prowadzić do choroby żylnej, dlatego warto usunąć je odpowiednio wcześnie. Najlepiej zrobić to w specjalistycznym, sprawdzonym gabinecie, w którym lekarze stosują nowoczesne metody chirurgiczne. CM Suliga w Częstochowie to miejsce, w którym skorzystasz z zabiegów chirurgii plastycznej, ale także poddasz się operacji przepuklin brzusznych, czy właśnie operacji żylaków. Wykorzystujemy nowoczesne metody jak najmniej inwazyjne dla pacjenta. Usuwany żylaki kończyn dolnych i odbytu.

Usuwanie żylaków

Chirurgiczne usuwanie żylaków to skuteczny sposób na uniknięcie powikłań związanych z chorobami żył. Dzięki usunięciu niewydolnych naczyń zmniejsza się ryzyko wystąpienia zapalenia żył. Operacja zapobiega pojawianiu się obrzęków nóg. Usuwamy żylaki kończyn dolnych z safenektomią i parvektomią. Przeprowadzamy też miniflebektomię, czyli miejscowe wycięcie żylaków. W lekkich przypadkach możliwe jest opuszczenie ośrodka jeszcze w dniu zabiegu.

Operacje przepuklin brzusznych

Wykonujemy różne rodzaje operacji przepuklin brzusznych. Jedna z częściej występujących przypadłości to przepuklina kresy białej (w nadbrzuszu), która pojawia się m.in. w czasie ciąży. Przeprowadzamy operacje przepukliny pachwinowej, udowej, pępkowej oraz mosznowej. Wykonujemy też plastykę brzucha połączona z operacją przepukliny kresy białej. Przeprowadzamy zabiegi z użyciem siatki, która zostaje wstawiona w celu wzmocnienia danego odcinka w ciele. Najczęstszą przyczyną wystąpienia przepukliny brzusznej jest nadmierny wysiłek fizyczny, m.in. podnoszenie ciężarów. Wpływ na pojawienie się tego zwyrodnienia ma również siedzący tryb życia i otyłość. Występują też przepukliny wrodzone oraz będące powikłaniem po operacji jamy brzusznej.

Zabiegi chirurgii ogólnej

Najczęstsze zabiegi z chirurgii ogólnej, które są przeprowadzane w centrum medycznym:

  • operacje przepuklin: pachwinowe, mosznowe, kresy białej, pępkowe,
  • operacje żylaków kończyn dolnych z safenektomią i miniflebektomią,
  • operacje żylaków odbytu,
  • operacje usunięcia zmian skórnych, guzów, zmian pourazowych.

W centrum medycznym poddasz się także zabiegom z zakresu chirurgii onkologicznej. Zespół placówki medycznej stanowią wykwalifikowani chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem w swoich specjalizacjach. Jeśli szukasz miejsca, w którym skorzystasz z operacji przepuklin brzusznych lub innego zabiegu chirurgicznego, warto wybrać takie, co do którego masz pewność. Dokładny wywiad lekarski, a także uwzględnienie wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu, są niezbędne dla bezpieczeństwa pacjenta i uzyskania pożądanego efektu operacji żylaków i innych działań chirurgicznych. Jeśli planujesz poddanie się operacji żylaków lub operacji przepuklin brzusznych i masz pytania, nasi lekarze pozostają do Twojej dyspozycji.

W dobie coraz węższych specjalizacji zabiegowych niekiedy pacjent ma wątpliwości, do jakiego lekarza się zwrócić. Chirurgia ogólna jest dziedziną łączącą wiele umiejętności operacyjnych. Chirurg ogólny wykonuje zarówno zabieg z zakresu zmian narządów i ścian jamy brzusznej, jak i udziela pomocy w zmianach pourazowych innych okolic. Umiejętności zabiegowe chirurga  ogólnego obejmują również usuwanie zmian skóry i tkanek miękkich innych okolic.

Przykłady wykonywanych operacji:

  • operacje przepuklin brzusznych: pachwinowe, kresy białej, pępkowe pourazowe w bliźnie pooperacyjnej
  • operacje żylaków kończyn dolnych z usunięciem żyły odpiszczelowej (safenektomią) lub bez
  • operacje żylaków i polipów odbytu
  • usuwanie zmian skórnych i podskórnych (tłuszczaki, torbiele włosowe, gangliony, guzy skóry itp.)
  • operacje wrastających paznokci, modzeli itp.