Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Korekcje małżowin usznych

Wygląd małżowin usznych często jest przyczyną kompleksów i niezadowolenia z własnego wyglądu, dlatego zabieg korekcji odstających małżowin usznych jest tak popularny. Przyczynia się do tego także to, że jest on stosunkowo łatwy do przeprowadzenia, bezpieczny i mało inwazyjny. Podobnie jak plastyka nosa zewnętrznego, taka operacja może znacząco poprawić wygląd, a tym samym wpłynąć na samoocenę i zadowolenie z życia. CM Suliga w Częstochowie to miejsce, w którym skorzystasz z szerokiej gamy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zespół chirurgów stanowią specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Korekcja odstających małżowin usznych dotyczy chrząstki lub w przypadku zmiany wielkości małżowiny skóry w zakresie obrąbka lub płatka małżowiny usznej. Zabieg polega na korekcji dającej naturalny i trwały efekt. Korekcja odstających uszu to skuteczny sposób na zmniejszenie dyskomfortu związanego z wyglądem ucha bądź uszu.

Plastyka płatków uszu

Zajmujemy się plastyką płatków uszu. Korygujemy wrodzone i nabyte zniekształcenia płatków usznych. Zdarza się, że płatek ucha jest w odczuciu Pacjenta zbyt duży. W takiej sytuacji możemy łatwo tę niedoskonałość skorygować. Zabieg jest szybki i bezbolesny, a blizna po kilku miesiącach praktycznie niewidoczna. Nieestetyczny wygląd ucha często wynika z naturalnego procesu starzenia. Płatek wraz z wiekiem ze względu na utratę elastyczności tkanek i noszenie kolczyków staje się dłuższy. W ciągu kilkunastu minut jesteśmy w stanie skorygować rozciągnięty płatek. Wykonujemy również rekonstrukcję rozerwanego płatka ucha. Zabieg ten stosuje się w przypadku naderwanego w wyniku wypadku lub noszenia tuneli ucha. Zdarza się także, że naderwanie nastąpi przez noszenie ciężkich kolczyków. Po wykonaniu rekonstrukcji rozerwanego ucha nie ma konieczności hospitalizacji, efekt zabiegu jest trwały, a już po kilku miesiącach można powrócić do noszenia biżuterii. Wykonujemy również inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej.

Zabiegi korekcji uszu

Zabiegi korekcji uszu, które wykonujemy, dotyczą zmian kształtu, wielkości lub kąta odstawania małżowiny od głowy. Można je przeprowadzać u dzieci od 6 go roku życia, ponieważ wzrost małżowiny jest w tym czasie ustabilizowany. Najczęściej zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu pacjenci mogą wrócić do domu. Zdarza się, że u dzieci wskazane jest znieczulenie ogólne. Korekcja jednego ucha zajmuje zazwyczaj około 20 minut. Blizny pooperacyjne zlokalizowane są najczęściej w okolicy zamałżowinowej. Ukryte są tak, aby były w przyszłości niezauważalne. Chrząstka małżowiny jest modelowana szwami stylonowymi, aby efekt był trwały i najczęściej nie wymaga zabiegów wtórnych. Szwy skórne usuwamy po 7-10 dni po zabiegu. Końcowy efekt zabiegu w pełni widać po około 5 miesiącach.

Informacje przed zabiegiem

 1. Nie zażywaj aspiryny , ibuprofenu i leków je zawierających przez okres dwóch tygodni przed zabiegiem. O ile to konieczne możesz pobierać zastępczo inne leki.
 2. Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne i ew. konsultacje tj. internistyczna lub anestezjologiczna oraz każdą inną o ile to jest niezbędne do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu.
 3. Należy powiadomić lekarza o wszelkich objawach przeziębienia, infekcji lub zmian skórnych o ile pojawiły się w ciągu trzech tygodni przed zabiegiem.
 4. Przed zabiegiem należy umyć twarz używając łagodnego mydła, nie należy kremować twarzy po jej umyciu.
 5. W dniu zabiegu nie stosować makijażu.
 6. O ile zabieg będzie w znieczuleniu ogólnym, nie należy spożywać posiłków i pić płynów w ciągu sześciu godzin przed zabiegiem.
 7. Jeśli zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym, wskazane jest przybycie na zabieg z osobą towarzyszącą, która będzie mu towarzyszyć po wyjściu z naszego ośrodka.
 8. Po znieczuleniu ogólnym odpowiednia osoba-wykwalifikowana pielęgniarka oraz lekarz dyżurny opiekują się pacjentem przez pierwszą i ew. następne dni po zabiegu.
 9. Wskazane jest aby pacjentka nie miała menstruacji w dniu zabiegu.
 10. Wskazane jest założenie luźnego ubrania, łatwego do zdejmowania i zakładania najlepiej rozpinanego z przodu.
 11. Nie zakładaj biżuterii w dniu zabiegu, ponieważ będzie musiała być zdjęta przed zabiegiem i może być zgubiona w gabinecie.
 12. Koszty zabiegu reguluje się w dniu zabiegu. O ile decyzja na zabieg jest podjęta w trakcie konsultacji wstępnej, wskazane jest wpłacenie zaliczki a konto zbiegu w wysokości 10% kosztów zabiegu.
 13. Zalecenia dotyczące przygotowania do zabiegu, wykonania badań dodatkowych, informacje  oraz odpowiedzi na nurtujące Cię szczegółowe dodatkowe  pytania otrzymasz podczas trakcie konsultacji

Po zabiegu

 1. Leki należy pobierać zgodnie z zaleceniem, nie zażywać aspiryny w żadnej postaci przez dwa tygodnie po zabiegu.
 2. Możesz spodziewać:
  - niewielkiego ucisku opatrunku w okolicy operowanej , jeśli będzie to konieczne będzie to skorygowane przez lekarza operującego
  - niewielkiego stopnia dolegliwości bólowych, które będą zniesione poprzez leki zalecone poprzez lekarza operującego
  - obrzęku i ew. zasinienia okolic operowanych, które mogą być najbardziej nasilone na drugi i trzeci dzień po zabiegu
 3. Podczas pierwszego tygodnia po zabiegu:
  - unikaj czynności wymagających znacznego wysiłku
  - chroń okolice operowane przed urazami
  - leki pobieraj zgodnie z zaleceniami
  - opatrunki wykonuj zgodnie ze wskazówkami lekarza operującego
  - włosy można umyć na trzeci dzień po zabiegu, pod warunkiem, że ktoś Ci w tym pomoże, nie pochylaj głowy do przodu, trzymaj głowę uniesioną i lekko odchyloną ku tyłowi, do mycia należy używać cieplej wody i szamponu, do suszenia z powietrzem o temperaturze pokojowej
 4. Unikaj uprawiania sportu i zwiększonej aktywności fizycznej przez 4 tygodnie
 5. Aby nie przedłużać występowania obrzęku unikaj długiej ekspozycji słonecznej i cieplnej przez pierwsze 3 tygodnie po zabiegu
 6. Termin wizyt kontrolnych wyznaczy lekarz operujący po wypisie , pielęgnuj okolice operowane zgodnie z zaleceniami