Powiększenie piersi
Informacje dotyczące zabiegu powiększenia piersi
Centrum Medyczne Suliga to miejsce, gdzie możesz poddać się zabiegowi powiększania piersi w Częstochowie, w woj. śląskim. Nasza klinika jest znana z profesjonalizmu i wysokiej jakości świadczonych usług. Zespół doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej zapewnia bezpieczeństwo i satysfakcję z efektów zabiegów.
Celem zabiegu powiększania piersi jest zmiana kształtu, wielkości oraz miejsca usytuowania otoczki z brodawką. Korekcja powinna przynieść nie tylko dobry efekt estetyczny, lecz także zlikwidować wcześniejsze frustracje związane z oceną tej części ciała. Efekt końcowy zależy od wyboru odpowiedniego zabiegu dla danej pacjentki, fachowości i zręczności manualnych chirurga, ale także od indywidualnych cech pacjenta tj. prawidłowego gojenia rany, cech dziedzicznych, wpływów hormonalnych. W związku z tym wynik jest planowany i przewidywany, a nie gwarantowany.
Konsultacja przed powiększeniem piersi – Częstochowa
Pierwszym krokiem jest konsultacja kwalifikująca do powiększania piersi w Częstochowie. Przed zabiegiem lekarz chirurgii plastycznej przedstawia pacjentce możliwości wyboru endoprotez (są wypełnione żelem silikonowym), dopasowuje wielkość i kształt (okrągłe lub anatomiczne), a pacjentka dokonuje wyboru odpowiednich wszczepów. Specjalista ustala z nią optymalny dostęp operacyjny – podpiersiowy, okołootoczkowy lub pachowy – oraz lokalizację loży wkładek tj. pod gruczołem lub pod mięśniem piersiowym i gruczołem. Wszystkie te istotne szczegóły omawiane są podczas konsultacji, pozwalając na osiągnięcie przewidywanego i optymalnego wyniku pooperacyjnego.
Zabieg powiększania piersi w znieczuleniu ogólnym
Zabieg powiększania piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a czasem w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pozostają delikatne blizny odpowiednio wokół otoczki w ½ dolnej obwodu, w rowku podpiersiowym lub w dole pachowym. Szwy usuwane są 7-10 dni od zabiegu. Widoczność blizn z czasem zmniejsza się, uzyskując w ciągu kilku miesięcy wygląd bladoróżowej kreski szerokości ok. 1 mm. W okresie pooperacyjnym pacjentka powinna nosić przez ok. 4 tygodni odpowiednio dobrany biustonosz w celu utrwalenia wielkości i kształtu piersi oraz aby zminimalizować ryzyko powstania torebki łącznotkankowej wokół wszczepu. W okolicach operowanych występują przejściowe obrzęki, które zwykle ustępują do 4 tygodni. W ciągu kilku pierwszych dniu po zabiegu mogą pojawiać się okresowe dolegliwości bólowe w okolicach operowanych, ustępujące po środkach przeciwbólowych.
Powiększanie piersi – wskazania
Dzięki rozwojowi medycyny i chirurgii plastycznej można na wiele sposobów poprawić wygląd swojego ciała. Przekłada się to pozytywnie na poczucie własnej wartości i dodaje pewności siebie, poprawiając kondycję psychiczną.
Zabieg powiększania piersi cieszy się niesłabnącą popularnością. To skuteczny sposób na rosnące kompleksy kobiet. Przyczyn niezadowolenia jest dużo. Implanty używane do zabiegu powiększania piersi są w pełni bezpieczne i pozwalają przywrócić naturalny kształt biustu.
Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty oraz ewentualne komplikacje, które mogą się pojawić po operacji. Ściśle przestrzegane zalecenia przedoperacyjne mogą być podstawą prawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Powiększenie piersi to nie tylko zabieg estetyczny. Jest to także operacja rekonstrukcyjna, wykonywana u kobiet po mastektomii i tych, u których gruczoły piersiowe nie zostały prawidłowo wykształcone. Jest także możliwość wypełnienia gruczołów piersiowych implantem w celu przywrócenia kształtu piersi po wypadku. Ostateczny efekt można ocenić dopiero po upływie 3-6 miesięcy od przeprowadzonego zabiegu. W naszym gabinecie wykonujemy też korekcję odstających małżowin usznych.
Należy też zdawać sobie sprawę z tego, że lekarz specjalista chirurgii plastycznej może odmówić powiększenia piersi. Może się to wydarzyć w sytuacji, kiedy uzna, że zabieg będzie szkodliwy dla zdrowia pacjentki lub jej wymagania dotyczące rozmiaru oszpecą jej wizerunek.
Informacje przed zabiegiem
- Nie zażywaj aspiryny i leków zawierających aspirynę przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem.
- Przed zabiegiem należy wykonać odpowiednie badania laboratoryjne i ew. konsultacje internistyczną, anestezjologiczną.
- Palacze powinni zredukować palenie do 3-4 papierosów dziennie na trzy dni przed zabiegiem, w celu uniknięcia ewentualnych kłopotów z oddychaniem po zabiegu.
- Należy powiadomić lekarza o wszelkich objawach przeziębienia, infekcji lub zmian skórnych, o ile pojawiły się w ciągu trzech tygodni przed zabiegiem.
- W dniu zabiegu nie stosować makijażu, nie należy spożywać posiłków. O ile zabieg będzie wykonywany w godzinach wieczornych, można przyjmować płyny do 8. godziny rano. Może to być woda, czarna kawa, herbata z cukrem, soki, napoje niegazowane, nie należy pić mleka i napojów mlecznych.
- O ile zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent powinien przyjść do gabinetu z osobą towarzyszącą, która będzie towarzyszyć mu po wyjściu. Po znieczuleniu ogólnym wykwalifikowana pielęgniarka pozostaje z pacjentem przez pierwszą dobę i ew. następne dni po zabiegu.
- Wskazane jest, aby pacjentka nie miała menstruacji w dniu zabiegu.
- Włóż luźne ubranie, łatwe do zdejmowania i wkładania (rozpinane z przodu), nie ubieraj swetra, nie zakładaj butów na wysokim obcasie.
- Nie zakładaj biżuterii w dniu zabiegu, ponieważ będzie musiała być zdjęta przed zabiegiem i może być zgubiona w gabinecie. Nie ponosimy za nią odpowiedzialności.
- Koszty zabiegu reguluje się w dniu zabiegu. O ile decyzja na zabieg jest podjęta w trakcie konsultacji wstępnej, pacjent płaci na konto zaliczkę w wysokości 10%.
Po zabiegu
- Po zabiegu należy ograniczyć ruchy w ramionach dominimum. W razie dolegliwości bólowych będą podawane leki zgodnie z zaleceniem lekarza.
- W dniu zabiegu czynności fizjologiczne należy załatwiać w łóżku, w pierwszym dniu po zabiegu można pójść do łazienki.
- Nie zażywać aspiryny w żadnej postaci przez dwa tygodnie po zabiegu.
- W pierwszej dobie po zabiegu zmiana opatrunku pod kontrolą lekarza, następne opatrunki i noszenie specjalnej bielizny pooperacyjnej zgodnie z zaleceniem.
- W trakcie pierwszej doby pooperacyjnej i następnych dni lekarz pełni dyżur pod telefonem i w razie potrzeby może udzielić pierwszej pomocy.
- Podczas pierwszego tygodnia po zabiegu:
- ogranicz chodzenie do minimum
- unikaj wielu odwiedzających
- unikaj czynności wymagających znacznego wysiłku - Nie pij alkoholu przez 10 dni po zabiegu.
- Unikaj uprawiania sportu i zwiększonej aktywności fizycznej przez 4 tygodnie.
- Kontrolne wizyty:
- pierwsza ok. tydzień po zabiegu, zmiana opatrunku
- następne w terminie wyznaczonym przez lekarza