Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

O nas

Centrum Medyczne „Suliga” powstało w 2003 roku aby zaspokoić potrzeby pacjentów na specjalistyczne usługi medyczne zarówno ambulatoryjne jak i szpitalne. Zostało zaprojektowane i zbudowane od podstaw jako funkcjonalny budynek bez barier architektonicznych, zgodnie ze standardami europejskimi, w którym pacjenci mogą skorzystać z porad lekarzy specjalistów, być poddani zabiegom operacyjnym jak i korzystać na miejscu z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej po operacji. 

Centrum Medyczne Suliga

Wnętrze obiektu jest klimatyzowane oraz zostało dobrane kolorystycznie i wyposażone w konsultacji z artystą plastykiem. Recepcja, poczekalnia dla pacjentów, gabinety lekarskie i gabinet diagnostyczno-zabiegowy tworzą spójną całość, tak aby czuli się Państwo wygodnie w ciepłej i przyjaznej atmosferze, zaś dzieci mogły na chwilę skorzystać z kącika zabaw. Staramy się tak ustalać z pacjentami terminy konsultacji i operacji aby unikać niepotrzebnego tłoku i zapewnić niezbędne poczucie intymności podczas leczenia (zobacz galerię zdjęć Centrum Medycznego Suliga). 

Pacjenci mogą rejestrować się na konkretny dzień i godzinę się osobiście, telefonicznie pod nr 34 360 48 69 lub upoważniając inną osobę. Pacjenci mieszkający bardzo daleko lub mający trudności z przyjazdem mogą wstępnie przedstawić swój problem zdrowotny za pomocą poczty elektronicznej (info@suliga.com.pl), ewentualnie przesłać zdjęcia chorej okolicy, badania obrazowe, laboratoryjne itp. Taka forma nie zastąpi oczywiście osobistej konsultacji ale może ograniczyć liczbę wizyt pacjenta lub ukierunkować sposób postępowania. 

Lekarze, pielęgniarki rejestratorki i inni pracownicy starają się indywidulanie i z empatią zajmować się podopiecznymi. Regułą jest, że pacjent pozostaje u nas pod opieką tego samego specjalisty przez cały okres leczenia, od zgłoszenia się na konsultację, poprzez diagnostykę, leczenie operacyjne, pobyt pooperacyjny i dalsze leczenie ambulatoryjne, jeżeli go potrzebuje, aż do wyleczenia. Lekarze specjaliści służą sobie wzajemnie pomocą każdy z dziedziny, którą się zajmuje, szczególnie u pacjentów, którzy wymagają kompleksowego leczenia lub mają kilka problemów zdrowotnych.  Niekiedy, jeżeli względy medyczne na to pozwalają, jest możliwość leczenia operacyjnego kilku schorzeń podczas tego samego pobytu.

Część szpitalna jest oddzielona śluzami sanitarnymi od części ambulatoryjnej, blok operacyjny, pokój pooperacyjny, pokoje pacjentów  i pozostałe pomieszczenia spełniają wymogi dotyczące obiektów służby zdrowia.

Centrum jest wyposażone w najwyższej klasy sprzęt medyczny w tym anestezjologiczny, mikrochirurgiczny, endoskopowy, dzięki któremu są przeprowadzane  wysokospecjalistyczne operacje bez ograniczeń wiekowych, jak również jest zapewnione pełne monitorowanie czynności życiowych po operacji.

Pacjenci po operacji nabierają sił w komfortowo wyposażonych pokojach z osobną łazienką, TV, bezprzewodowym internetem. Dzieci po operacji mogą przebywać w pokoju do czasu wypisania wraz z ojcem lub matką, którym również zapewniamy nocleg i posiłki.

Staramy się zachować dyskrecję w sprawach zdrowotnych i osobistych naszych pacjentów. Dane osobowe pacjentów, w tym dane medyczne zaliczane do „wrażliwych” są chronione. Pracownicy są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy zawodowej, zaś informacje o pacjentach otrzymują osoby bezpośrednio związane z procesem leczenia. Nie informujemy o leczeniu swoich pacjentów osób i instytucji postronnych, chyba, że przepisy prawa nas do tego zobowiązują.

Centrum posiada wygodny i bezpłatny i bezpieczny parking, zaś pacjenci przybywający innymi środkami lokomocji mogą skorzystać w Częstochowie z linii autobusowej nr 14 (przystanek Zielna).