Po operacji
Pacjenci po niewielkich zabiegach w znieczuleniu miejscowym mogą opuścić Centrum bezpośrednio po operacji. Pacjenci po operacjach w znieczuleniu ogólnym i po większych operacjach w znieczuleniu miejscowym przebywają w komfortowych pokojach dla nich przeznaczonych pod troskliwą opieką wykwalifikowanej pielęgniarki oraz lekarza. Również w godzinach nocnych na terenie Centrum obecny jest jeden lub dwóch lekarzy oraz bezpośrednio przy pacjentach pielęgniarka.
Pacjenci po operacji proszeni są o odpoczynek, przyjmowanie zaleconych leków, stosowanie się do zaleceń, które otrzymali. W każdym pokoju znajduje się telewizja naziemna i satelitarna, wifi, książki. Przy każdym pokoju znajduje się łazienka wyposażona w urządzenia sanitarne, natrysk, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.
W części szpitalnej znajduje się stanowisko wybudzeń z urządzeniami monitorującymi czynności życiowe, respiratorem, dostępem do tlenu, leków przeciwwstrząsowych, które mogą być stosowane w każdej sytuacji pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta, co zdarza się niezmiernie rzadko.
Prosimy, aby pacjenci wychodzący z domu w tym samym dniu nie planowali prowadzenia samochodu ani wykonywania czynności wymagających pełnych zdolności psychofizycznych, gdyż stres związany z operacją może wpływać na ich pełną sprawność. Jeżeli jest potrzeba wypisania zwolnienia lekarskiego prosimy o podanie nr NIP swojego zakładu pracy.
Dzieci operowane w naszym Centrum potrzebują obecności bliskiej osoby, gdyż stres związany z zabiegiem i procedurami, których często nie rozumieją, jest dla nich szczególnie dotkliwy. Dlatego wraz z dzieckiem przyjmujemy do szpitala jedną osobę towarzyszącą, np. mamę lub tatę, której również zapewniamy łóżko i posiłki. Niekiedy zdarza się, że dziecko ma wykonywany jeden zabieg, a mama lub tata w tym samym dniu inny, i oboje przebywają po zabiegu razem.
Pacjenci opuszczający szpital w ciągu następnych dni zgłaszają się do kontroli najczęściej do tego lekarza, który operował. Ma to tę zaletę, że lekarz operujący najlepiej orientuje się w stanie pacjenta po zabiegu i potrafi najlepiej ocenić jego potrzeby. Staramy się, aby pacjenci podczas dalszego gojenia w warunkach domowych czuli się bezpiecznie i nie musieli korzystać z innych przychodni czy szpitala w celu np. opatrunku, czy usunięcia szwów. Pacjenci po większych operacjach otrzymują też dodatkowy nr telefonu do lekarza, który mogą użyć w razie zauważenia niepokojących objawów w czasie pobytu w domu.
Jeżeli podczas zabiegu był pobierany materiał do badania histopatologicznego, to najczęściej po upływie 2 tygodni otrzymujemy wynika badania, zaś pacjentowi wydajemy jego kopię. Przed zgłoszeniem się po odbiór wyniku warto zadzwonić do rejestracji z zapytaniem czy wynik już przyszedł. Możliwe jest też przesłanie wyniku pocztą do pacjentów mieszkających daleko, którzy sobie tego życzą.