Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Chirurgia onkologiczna

W Centrum medycznym Suliga zajmujemy się wykonywaniem zabiegów z zakresu chirurgii onkologicznej. Diagnozujemy i wycinamy zmiany podejrzane i nowotworowe. Zapewniamy opiekę przed i po zabiegu oraz komfortowe warunki pobytu. Zabiegi wykonują doświadczeni chirurdzy mający wiedzę z zakresu nowoczesnych technik chirurgii onkologicznej.

Najczęstsze zabiegi z chirurgii onkologicznej:

  • usuwanie guzków piersi
  • operacje tarczycy
  • chirurgiczne leczenie nowotworów skóry

Usuwanie guzków

Przeprowadzamy zabiegi usuwania guzków piersi. Mogą być one źródłem dyskomfortu, a także obaw, ponieważ część łagodnych zmian rośnie. Zdarza się, że pomimo wykonania badań, takich jak mammografia i USG ciężko jest jednoznacznie ocenić czy guzek może stanowić zagrożenie dla zdrowia kobiety, dlatego warto wtedy wykonać jego biopsję. Zabieg ten jest krótki, bezbolesny, a po założeniu szwów, jeszcze tego samego dnia można udać się do domu. Wykonujemy również operacje tarczycy. Powiększona tarczyca z wolami może wskazywać na konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego. Często towarzyszą temu inne objawy, m.in. szybka utrata lub przybranie wagi, ucisk szyi, kołatania serca i złe samopoczucie. Interwencja chirurgiczna obejmuje wycięcie guzów lub całego płata tarczycy.

Usuwanie znamion skórnych

Zajmujemy się chirurgicznym usuwaniem znamion skórnych i podejrzanych znamion barwnikowych. Tego typu zabiegi to ważny element profilaktyki raka skóry. Niepokoić powinno znamię, które rośnie, łuszczy się bądź swędzi lub jego kolor ulega zmianie. Zdarza się, że znamię znajduję się w miejscu, które jest narażone na podrażnienia, np. przed biżuterię lub bieliznę. Są to wskazania do zabiegu, który wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Chirurgiczne usunięcie znamion to skuteczny sposób na uniknięcie ryzyka nowotworowego.