Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Chirurgia onkologiczna

Chirurgia onkologiczna zajmuje się leczeniem chirurgicznym chorób nowotworowych, a chirurg onkolog to specjalista posiadający zarówno umiejętności chirurgiczne, jak i dogłębną wiedzę dotyczącą leczenia onkologicznego. Musi być obeznany z profilaktyką, diagnostyką oraz rehabilitacją. Chirurgia onkologiczna jest uważana za najskuteczniejszą metodę walki z nowotworami.

Chirurgia nowotworowa zajmuje się usuwaniem nowotworów, które ma prowadzić do wyleczenia pacjenta lub złagodzenia przebiegu choroby. W trakcie leczenia bardzo istotna jest wczesna i właściwa diagnostyka pozwalająca na szybkie wdrożenie odpowiedniej terapii. Taka diagnostyka oparta może być na badaniu ultrasonograficznym, tomograficznym lub za pomocą biopsji. Szybkie usunięcie zmian nowotworowych może mieć ogromne znaczenie w przebiegu skutecznego leczenie choroby nowotworowej.

Jakie operacje oferujemy naszym pacjentom?

W CM Suliga pracują chirurdzy onkolodzy z bogatym doświadczeniem i wieloletnią praktyką. Podejmują się oni operacji onkologicznych, najczęściej usuwania guzków piersi, przeprowadzenia operacji tarczycy oraz chirurgicznego leczenia nowotworów skóry. Operacje wykonywane są po wnikliwych konsultacjach i niezbędnych badaniach.

Zapraszamy pacjentów do nowocześnie wyposażonego Centrum Medycznego Suliga w Częstochowie. Zapewniamy skuteczne leczenie w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zabiegi chirurgiczne są jednym z podstawowych sposobów wspomagających leczenie nowotworów. Wykonuje się je z różnych wskazań – jako zabiegi radykalnego leczenia miejscowego oraz jako te zmniejszające masę guza w skojarzeniu z innymi sposobami leczenia.

Zabiegi chirurgii onkologicznej – rak skóry

Chcąc uchronić się przed rakiem skóry, należy zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UV. Można to zrobić, korzystając z dostępnych produktów kosmetycznych zawierających wysokie filtry. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby z dużą liczbą pigmentacyjnych zmian skórnych i znamion. W przypadku, gdy pieprzyki i znamiona już powstały i są nowotworami, z pomocą przychodzi chirurgia onkologiczna. Interwencje tego typu podejmowane są w przypadku często występującego raka podstawnokomórkowego, który wykazuje lokalną złośliwość, zwłaszcza w obrębie twarzy. Niszczy on bowiem tkanki wokół, ale nie daje odległych przerzutów.

Wykonujemy zabiegi operacyjne w diagnostyce nowotworów lub dla ustalenia stopnia ich zaawansowania. Jeśli chodzi o skórę, w naszej klinice przeprowadzamy też usuwanie znamion. Nie każdy chory kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Nie w każdym też przypadku takie leczenie jest dla pacjenta korzystne. Jeśli chodzi o guzy, zabiegi chirurgii onkologicznej pozostają najskuteczniejszą metodą leczenia. Postęp techniczny sprawia, że możliwe jest wykorzystanie różnych technik współdziałających. Ich zastosowanie rozszerza możliwość działań terapeutycznych.

W Centrum medycznym Suliga zajmujemy się wykonywaniem zabiegów z zakresu chirurgii onkologicznej. Diagnozujemy i wycinamy zmiany podejrzane i nowotworowe. Zapewniamy opiekę przed i po zabiegu oraz komfortowe warunki pobytu. Zabiegi wykonują doświadczeni chirurdzy mający wiedzę z zakresu nowoczesnych technik chirurgii onkologicznej.

Najczęstsze zabiegi z chirurgii onkologicznej:

  • usuwanie guzków piersi
  • operacje tarczycy
  • chirurgiczne leczenie nowotworów skóry

Usuwanie guzków

Przeprowadzamy zabiegi usuwania guzków piersi. Mogą być one źródłem dyskomfortu, a także obaw, ponieważ część łagodnych zmian rośnie. Zdarza się, że pomimo wykonania badań, takich jak mammografia i USG ciężko jest jednoznacznie ocenić czy guzek może stanowić zagrożenie dla zdrowia kobiety, dlatego warto wtedy wykonać jego biopsję. Zabieg ten jest krótki, bezbolesny, a po założeniu szwów, jeszcze tego samego dnia można udać się do domu. Wykonujemy również operacje tarczycy. Powiększona tarczyca z wolami może wskazywać na konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego. Często towarzyszą temu inne objawy, m.in. szybka utrata lub przybranie wagi, ucisk szyi, kołatania serca i złe samopoczucie. Interwencja chirurgiczna obejmuje wycięcie guzów lub całego płata tarczycy.

Usuwanie znamion skórnych

Zajmujemy się chirurgicznym usuwaniem znamion skórnych i podejrzanych znamion barwnikowych. Tego typu zabiegi to ważny element profilaktyki raka skóry. Niepokoić powinno znamię, które rośnie, łuszczy się bądź swędzi lub jego kolor ulega zmianie. Zdarza się, że znamię znajduję się w miejscu, które jest narażone na podrażnienia, np. przed biżuterię lub bieliznę. Są to wskazania do zabiegu, który wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Chirurgiczne usunięcie znamion to skuteczny sposób na uniknięcie ryzyka nowotworowego.